TWA State Aquathlon Championships 2004
Saturday April 10th - Mosman Park

State Champs

Place Firstname Surname Sex Cat

CP

Finish Run_1 Swim_1 Run_2 Swim_2 Run_3
1 Anthony Parish M Open 1 31:39 4:46 7:21 5:52 7:29 6:11
2 Sean O'Neill M Open 2 32:25 4:52 7:29 5:57 7:53 6:14
3 Daniel Loughnan M Open 3 34:55 5:06 7:47   14:54* 7:08
4 Peter Klauz M 15-19 1 35:10 5:02 8:20   14:59* 6:49
5 Warren Milward M 30-34 1 35:21 5:34 8:00   14:46* 7:01
6 Team Gina and Sherilee F Team 1 36:10 5:25 8:49 6:26 8:57 6:33
7 Jenni Tibbits F Open 1 37:14 5:38 8:18 7:13 8:39 7:26
8 Amy Hancock F 15-19 1 37:47 5:59 8:40 7:06 8:36 7:26
9 Team Craig and Blake M Team 1 38:03 5:50 8:30   16:05* 7:38
10 Lauren Jones F Open 2 38:07 5:55 8:47 7:11 8:51 7:23
11 Lisa Corbett F 15-19 2 38:16 5:48 8:53 7:10 9:08 7:17
12 Tristan Hellings M 15-19 2 39:09 5:21 8:25 9:04 8:46 7:33
13 Cale Symons M 15-19 3 39:37 5:20 9:43 7:09 10:15 7:10
14 Tony Tucknott M 35-39 1 39:43 5:49 9:37 7:15 9:50 7:12
15 Wade Kelly M 30-34 2 40:02 6:02 9:36 7:18 9:46 7:20
16 Emily Loughnan F 15-19 3 40:37 6:05 9:28 7:52 9:38 7:34
17 Brett Taylor M 25-29 1 40:58 6:06 9:33 7:48 9:26 8:05
18 Tessa Garside F 15-19 4 41:06 5:50 9:20 8:22 9:24 8:10
19 Angus Lawson M 45-49 1 41:42 6:36 9:32 7:49 9:44 8:01
20 Greg Taylor M 30-34 3 42:36 5:58 10:22 7:34 10:49 7:53
21 Chris Mac Kinnon M 20-24 1 43:24 6:10 9:50 8:55 10:17 8:12
22 Dale Wesley M 40-44 1 43:40 6:27 10:06 7:56 10:42 8:29
23 Bruce Bowman M 45-49 2 44:22 6:38 9:48 8:45 10:11 9:00
24 Phoebe Mair F 20-24 1 46:17 7:04 10:38 8:49 10:53 8:53
25 Candice Schalit F 15-19 5 46:26 7:37 9:30 9:44 9:54 9:41
26 Renee Dallimore F 25-29 1 46:27 7:34 9:59 9:35 10:02 9:17
27 Malcolm Wilcox M 50-54 1 52:48 8:00 12:29 10:09 12:09 10:01
28 Maxine Fitzpatrick F 55-59 1 55:33 9:52 10:36 12:10 10:38 12:17
 
*= combined times of Run 2 and Swim 2

Short Course Race

Place Firstname Surname Sex Cat

CP

Finish Run_1 Swim_1 Run_2 Swim_2 Run_3
1 Ben Edwards-Rapley M 12-15 1 21:25 3:15 4:13 4:34 4:20 5:03
2 Team Pulse M Mixed Team 1 22:06 3:03 5:21 4:02 5:30 4:10
3 Adam Bastick M 12-15 2 22:10 3:05 5:17 4:07 5:17 4:24
4 Michael Skivinis M 30-39 1 22:16 3:17 4:39 4:34 5:01 4:45
5 Ashleigh Dover F 12-15 1 22:31 3:30 4:16 5:00 4:19 5:26
6 Liam Johnson M 20-29 1 22:37 3:13 4:42 4:50 4:57 4:55
7 James Lewin M 12-15 3 23:31 3:29 4:49 5:14 4:54 5:05
8 Lauren Hancock F 12-15 2 23:36 3:39 4:04 5:35 4:25 5:53
9 Team Team T&A M Team 3 23:38 3:32 4:58 4:45 5:29 4:54
10 Janene Preston F 30-39 1 24:18 3:47 4:40 5:27 4:47 5:37
11 Frank Di Latte M 20-29 2 24:31 3:19 5:09 5:03 5:11 5:49
12 Susan Hobson F 40-49 1 24:52 3:33 5:37 5:06 5:35 5:01
13 Megan Kingdon F 30-39 2 25:24 3:46 5:38 5:10 5:39 5:11
14 Carina Costello F 30-39 3 26:11 3:51 5:34 5:25 5:39 5:42
15 Steven Skivinis M 30-39 2 26:19 3:40 5:12 5:48 5:47 5:52
16 Alwyn Vorster M 40-49 1 26:22 3:53 5:37 5:41 5:36 5:35
17 Debra Mayrhofer F 40-49 2 26:32 4:00 5:33 5:49 5:24 5:46
18 Jenny Tucknott F 40-49 3 27:10 4:30 5:07 6:03 5:13 6:17
19 Sue Finlayson F 40-49 4 30:20 4:31 7:41 6:39 7:33 3:56
20 Amanda Smith F 30-39 4 32:16 4:43 5:37 7:50 6:05 8:01
21 Caitlyn Wain F 30-39 5 34:12 5:03 7:18 7:20 7:15 7:16
22 Alia Sant F 20-29 1 36:52 5:23 6:56 8:52 6:58 8:43